Yapılarına ve Kullanım Şekillerine Göre Güneş Paneli Çeşitleri

Yapılarına ve Kullanım Şekillerine Göre Güneş Paneli Çeşitleri

Güneş paneli türleri 1839’dan beri çok yol kat etti. Güneş panellerinin verimliliği ve ucuz fiyatı onları en çok tercih edilen teknolojilerden biri haline getirmiştir. Sistem, gelen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine dönüştürmek için silikon hücreler kullanır. Diğer enerji kaynaklarından daha önemlisi, en verimli yenilenebilir enerji kaynağı olan güneşin ısı ve ışık kaynağı olan güneş kolektörlerini, ihtiyaç ve hayatın her alanında kullanılmak üzere elektrik enerjisine çeviren güneş kollektörleridir.

Güneş ışınları sayesinde bu panellerdeki güneş pillerinin içinden bir doğru akım akmaya başlar. Kullandığınız yere ve iklime bağlı olarak aldığınız enerji miktarını ölçerek seri veya paralel bir sistem kurabilir, evinize veya iş yerinize kolayca bağlayabilirsiniz. Elde edilen güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren bu sistem ile her türlü cihazı ve her türlü cihazı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Bir fotovoltaik santralde, güneş ışığından elde edilen enerji, elektrik üretimi için temel unsurlardan biridir.

Monokristal Güneş Paneli

Güneş paneli çeşitleri arasında en verimli güneş paneli monokristal güneş paneli çeşididir. Bu tip güneş paneli, küçük bir alanda büyük miktarda enerji üretimi sağlar.

Polikristal Güneş Paneli

Polikristal güneş paneli sistemleri piyasada en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Verimlilik ve birim fiyatı arasında iyi bir dengeye sahiptir ve güneş panelleri arasında en ucuzudur. Birçok güneş enerjisi santrali, polikristal güneş sistemleri ile inşa edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  En İyi Kaya Tuzu Firması

İnce Film Güneş Paneli

Bu ince film güneş paneli sistemi çok fazla alan gerektirir. Ancak yer kaplar ve alan verimliliği açısından diğerlerine göre daha az elverişlidir.

Esnek güneş paneli

Esnek güneş paneli sistemleri, birçok olası kullanıma sahip güneş enerjisi panelleridir. Bu güneş panelleri çok esnektir. Ek olarak, esnek güneş modülü kırılması zor ve mükemmel dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Fotovoltaik Panel Nedir?

Güneş paneli nedir? Sorunuzu açıklığa kavuşturmak gerekirse; Dünya’ya çarpan güneş ışınlarındaki enerji miktarının, şu anda dünyanın tükettiği enerji miktarının 10.000 katı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, gelen güneş ışığının yalnızca %0,01’inin verimli kullanımı, insanın enerji ihtiyacını karşılamak için yeterlidir.

Güneş panelleri de yeryüzüne çarpan bu güneş ışınlarını elektriğe çeviriyor. Güneş paneline çarpan güneş ışığını emen güneş pillerinden oluşur. Bir güneş panelinin verimliliği, kullanılan hücrelerin elektriğe dönüşüm oranı ile belirlenir.

Ticari Çatı Güneş Paneli

Yeni nesil çatı üstü güneş modülleri ile en büyük maliyet kalemlerinizi çok kolay bir şekilde azaltabilirsiniz. Ayrıca ticari çatı güneş panelleri ile ihtiyaç duyduğunuz elektriği üretir, elektrik faturanızı en aza indirerek karlılığı artırır.

Güneş paneli sistemlerini çatı yalıtım teknolojisi ile birleştirmek, ısı yalıtımı sağlarken güneş panellerinin çatıya zarar vermeden monte edilmesini sağlar. Montajla birlikte çatıdaki film kaplama da yenilenerek çatının su geçirmezliği güçlendirilecektir. Ticari tesisler için ekonomik ve kazançlı sistemi hemen deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  ALO 174 Nedir
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM