Hollanda Vizesi İşlemleri

Hollanda Vizesi İşlemleri

Hollanda seyahati gündemine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ülkeye olan yolculukları öncesinde hollanda vizesi almaları gerekir. Hollanda vizesi başvurularını ise şahsi ve Hollanda vize işlemleri adına çalışmalar yürüten firmalar aracılığı ile yapmak mümkündür. Hollanda vizesi, aynı zamanda bir Schengen vizesidir.

 Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Hollanda Schengen vizesi en fazla 90 gün olarak verilmektedir. 90 günden daha fazla bir süre geçerli olması istenen vize başvuruları ise direkt olarak Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliğine yapılmalıdır. Daha evvel Schengen vizesi olmayan kişilerin başvurularını Hollanda Konsolosluğu görmek istemektedir.

 Bu durum hollanda vizesi adına bir mülakat olacaktır. Hollanda vize işlemleri adına son 10 yıl içinde alınmış yeni bir pasaportun tercih edilmesi gerekirken, seyahatin bitiş tarihinden itibaren minimum 3 ay geçerliliği ve en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.

 Hollanda vize işlemleri adına randevu alınması zorunlu olmaktadır. Hollanda Konsolosluğu ve vize işlemleri için başvuru noktaları kişilerin randevusuz müracaatlarını kabul etmemektedir.

 Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 Vize için gerekli olan evraklar, seçilecek olan Hollanda vizesi türüne göre değişkenlik göstermektedir. Hollanda seyahatinin içeriği konferans, fuar, ticari gibi bir gerekçeden oluşması durumunda ticari Hollanda vizesi evrakları gerekir. Davetiye olmaksızın turistik ve Hollanda turu gibi bir nedenle oluşması durumunda ise Hollanda turist vizesi evrakları gereklidir.

 Aile, arkadaş ve ya özel bir ziyarette bulunulacak özel ziyaretçi vizesi evrakları tercih edilmelidir. Web sitesinin Hollanda turistik vize, Hollanda aile ziyareti ve Hollanda ticari vize bölümlerini kullanarak alanınıza giren evraklar konusunda bilgi edinmek mümkün olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  İnstagramda Gönderiyi Hikayede Paylaşma – BayiGram.com

 Hollanda Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

 Hollanda Schengen vizesi başvuru formu ise Hollanda Konsolosluğu tarafından hazırlanan 4 sayfalık, konsolosluğun bilgi edinmesini sağlamayı amaçlayan resmi bir belge olarak nitelendirilebilir. Hollanda vize başvuru formu, hollanda vizesi işlemlerinin en önemli bölümünü oluşturmaktadır.

 Bununla birlikte başvuru formunda verilecek olan veriler eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde tamamlanmalıdır. Hollanda vize başvurusu için formu doldurulurken, vize evraklarında yer alan bilgileri desteklemek ve uyumlu olması önemlidir. Hollanda vize başvuru formu olmadan müracaatta bulunulmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM