Araç İçi Malzeme Dolapları Hangi Sektörlerde Kullanılıyor?

Araç İçi Malzeme Dolapları Hangi Sektörlerde Kullanılıyor?

Birçok işletmenin tercih ettiği raf sistemi, kurumsal depolama hizmetlerini kolaylaştıracak şekilde üretilmektedir. Ürünlerin depo lokasyonlarında düzenli istiflenmesi ve stoklanması için kullanılan raf sistemleri, özellikle lojistik destek sağlayan, toptan ve perakende ürün alıp satan firmalar tarafından kullanılmaktadır.

İşletmeler için maliyetleri azaltan bu araç içi donanım rafı, çok sayıda ürüne ve küçük alana sahip işletmeler tarafından giderek daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerde popüler olan bu depolu raf sistemleri büyük işletmelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Küçük işletmelerin bu depolama rafı hizmetlerini tercih etme sebeplerinden biri, büyük hacimli ürünleri taşıyabilecek daha küçük alanlar yaratmaktır.

Araç İçi Malzeme Dolaplarının Kullanıldığı Sektörler

Araç içi raf sistemleri birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Özelliklse sağlık alanında ilaçların düzenli kullanımı için kullanılmaktadır. Yine toptan pazarlama yapan firmalar, gıda firmaları, tamirat ve tadilat işleri yürüten firmalar araç içi raf sistemini kullanmaktadır. Raf sistemleri ise depo dışına taşan bir hizmet ağına sahiptir. Çeşitli şekillerde ve konumlarda mevcut olan bu raflar, aracınız için yerleşik bir raf sistemi olarak da kullanılabilir. Araç içi ekipman sistemleri ise taşıma işlemini gerçekleştiren araç içerisine yerleştirilerek aracın taşıma kapasitesini artırır.

Bu tür araç üstü raf sistemleri kamyon, tır gibi nakliye araçları için gerekli olmayıp minibüs, kamyonet, kamyonet gibi daha küçük araçların kapasitesini artırmaktadır. Bu sayede bu araçların taşıyabileceği ürün kapasitesini maksimize etmiş oluyoruz. Otomotiv dolapları ve raf sistemleri ise başta lojistik sektörü olmak üzere birçok işletme ve sektörün ortak kullandığı hizmetlerdir. Bu konular arabadaki dolap ve raf sistemlerinin özelliklerini tanımlayan konular olduğu için yazıda ele alınmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  ALO 174 Nedir

Araç İçi Raf Sistemi Çeşitleri Nelerdir?

  • Palet rafı
  • Koli ve kutu taşımak için raflar
  • Konsol kollu raflar
  • Kalıp rafları
  • Asmakat raf
  • Sırt sırta raf sistemi

Araç İçi Raf Sistemi Nedir?

Firmaların sunduğu depolama hizmetleri ile örtüşen yer tespit sistemleri, kullanıcılara sağladığı faydalar nedeniyle tercih edilmektedir. Lojistik firmalarının sıklıkla tercih ettiği depolama raf sistemlerinin en büyük avantajı elbette minimum alanda maksimum verim elde edebilmesidir. Bu durumda depo raf sistemi firmasının maliyeti düşmektedir. Aynı zamanda farklı ürünlerin depolanmasına yardımcı olan depolama raf sistemi sayesinde her ürün gerekli ortam sağlanarak istiflenebilir. Bu ortamları sağlamak için raf sistemleri özelliklerine göre sınıflandırılır.

Araç İçi Dolap Nedir?

Sistem, kamyon, tır gibi ürün taşıma kapasitesi yüksek olmayan kamyonet, minibüs, pikap gibi araç içi dolap sistemi, ürünleri yükleyerek yükleme kapasitelerini artırmak için tasarlanmıştır. Araba dolabı veya araba raf sistemi olarak adlandırılır. Şehirlerarası taşımacılıkta kullanılan bu araçlara yerleştirilen dolaplar, firmaların ürünlerini taşımasını kolaylaştırmıştır. Bu durumda daha fazla ürün taşınabilir ve maliyetler düşürülebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM