Kimyasal ve Fiziksel Polietilen Köpükler Arasındaki Farklar

Kimyasal ve Fiziksel Polietilen Köpükler Arasındaki Farklar

Kimyasal ve fiziksel olarak çapraz bağlı polietilen köpükten bahsetmeden önce ne için kullanıldığını ve bu köpüğün ne olduğunu bilmekte fayda var. Türkçe ‘de toz tutmayan, üretimi kolay bir malzeme olarak bilinen PE Foam, taşınabilir eşyaların zarar görmemesi için sarılmış polietilen köpüktür. Ürünlerin genişletilmiş polietilen ile paketlenmesinin birçok avantajı vardır.

Elektronik ürünleri ve güvenli bir şekilde hareket ettirilmeden taşınması gereken ürünleri taşıma sırasında hasar görmeden koruyan kullanışlı bir ürün olarak bilinir. Aynı amaca hizmet eden diğer ambalaj ürünlerine göre daha ucuz ve kullanışlı olduğu bilinmektedir.

Sünger sayesinde ürünün kalıplanması kolaydır ve ürünün yerleştirilmesi tamamen zahmetsizdir.

Isı yalıtımı özelliklerine de sahip olduğu için ses yalıtımı için avantajlı olan özellikleri ile tanınmaktadır. Sağlam yapı, ürününüze zarar vermeden yırtılmaya, ezilmeye ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. Paketlenecek üründe nem ve koku oluşmaz.

Chemically Cross Linked Polyethylene Foam Hakkında

Chemically Cross Linked Polyethylene Foam üretimi sırasında eklenen katkı maddeleri ve çapraz bağlayıcılar yardımıyla ekstrüde edilmiş gibi pişirilerek genleşme sağlayan polietilen köpüklerdir. Fiziksel ve mekanik dayanım özellikleri ile çapraz bağlı yapısı sayesinde kesilme, delinme ve yırtılmalara karşı yüksek dirençlidir.

Ses yalıtımı, ısı yalıtımı, nem yalıtımı ve fiziksel etkenlerden korunmanın gerekli olduğu birçok alanda tüketiciler tarafından güvenle kullanılabilir. Durfoam bu sorulara kesintisiz ve profesyonel hizmet vermeye kendini adamıştır.

Kimyasal ve Fiziksel Polietilen Köpük Farkı Nedir?

Pysically Cross Linked Polyethylene Foam ile Chemically Cross Linked Polyethylene Foam arasında farklar vardır. Polietilen köpük çeşitlerinden detaylı olarak bahsedecek olursak;

  • Düz bağlı polietilen köpük
  • Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük
  • Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük olarak üç kategoriden oluşmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  İnstagramda Gönderiyi Hikayede Paylaşma – BayiGram.com

Bu üç ürün aynı özelliklere sahip olabilir, ancak aynı zamanda kalite olarak da farklılık gösterebilir. Sadece aynı sektörde değil, farklı proseslerde de kullanılabilen alanlar mevcuttur. Bu köpükler, elastik ve dayanıklı bileşenlerle yapılan profesyonel kalitede malzemeler olarak bilinir.

Yassı köpük polietilen köpük, mükemmel ısı yalıtımı ve ses emme özelliklerine sahip, çevreye zararlı kimyasal maddeler içermeyen çevre dostu bir üründür. Fiziksel darbeye maruz kaldığında ayrışmayan kendi kendini iyileştiren bir maddedir. Dış etkenlerden etkilenmez. Bu, düz bağlı polietilen köpüğün en büyük özelliklerinden biri olarak bilinir.

Kimyasal ve Fiziksel Olarak Çapraz Bağlı Polietilen Köpük

Bu iki tip form birçok yerde aynı görünse de farklı amaçlar için kullanılabilirler. Ürüne katkı maddeleri eklendikten sonra yanma işlemi ile oluşturulurlar.

  • İnşaatlarda ses, titreşim ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.
  • Elektronik ürünlerin korunması ve paketlenmesi için kullanılır.
  • İç ve dış kapı, pencere izolasyonu, koltuk minderi imalatı gibi günlük olarak gördüğümüz birçok yerde kullanılmaktadır.
  • Ayakkabı, çömlek, süs eşyaları ve çantalarda köpük oluşur.

Fiziksel Çapraz Bağlı Polietilen Köpük, Türkçe adı Fiziksel Çapraz Bağlı Polietilen Köpük, Durfoam’ın müşterilerinden en sık sipariş verdiği köpük çeşitlerinden biridir. Sipariş verirken, ne için kullanılacağına dair bilgileri dahil etmeye yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-09-08 14:19:36
VII. ULUSLARARASI DENİZLİ CAM BİENALİ / 4 – 7 Mayıs 2023 VII. ULUSLARARASI DENİZLİ CAM BİENALİ / 4 – 7 Mayıs 2023: […] ülkece 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen merkez üstü
2023-05-23 20:52:18