Ay Burcu Hesaplama
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • 25 Kasım 2022
 • 2
 • 8850
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

Ay Burcu Hesaplama

Astroloji, kişinin kendini ve çevresindeki kişileri anlamasına yardımcı olan, hayatın ilerleyişi hakkında fikirler veren ve kişiye genel anlamda yön gösteren bir alandır. Astrolojide ay, güneş, yükselen ve alçalan burçlar bulunur. Astrolojik haritalar, burçlar kişiyi analiz etmede en büyük yardımcılardır. Bu nedenle ay burcu merak edilir. Duygu dünyamızı tanımayı sağlayacak olan burçlar, birçok şeyi sembolize eder. Aslında ay burcu güneş burçlarından farklı olarak iç dünyamızı, duygularımızı, bilinçaltını ve duygusal adımlarını temsil eder. Tamamen hislere odaklanan ay burcu, güneş burcunu da destekler. Peki, ay burcu hesaplama nasıl yapılır?

Ay Burcu Nedir?

Ay burcu en az güneş burcu kadar hayatımızda ve kişiliğimizde etkisi olan, kişinin duygu dünyasını yansıtan burçtur. Ay burcu hesaplama tablosu ile kişiler ay burcunu öğrenebilir, burcunun özelliklerinin farkına varabilir. Ay burcunu bilmek ya da karşı tarafın güneş ve ay burcunu öğrenmek genel olarak karşınızdaki kişi hakkında daha temel yorumlar yapabilmenize yardımcı olur. Ay burcu ikili ilişkilerdeki uyum hakkında dahi ön bilgi verebilen gerçekten önem taşıyan bir burç türüdür. Ay burcu duygusal olduğu kadar karakter özellikler hakkında da bilgi verir.

Ay Burcu Nasıl Hesaplanır?

Yükselen ay burcu hesaplama tablomuzdan ay burcunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için gerekli olan bilgiler adın, doğduğun il, gün – ay – yıl olmak üzere doğum tarihin ve doğum saatindir. Bu temel bilgileri tabloya giriş yaptıktan sonra yükselen ve ay burcu hesaplama işlemini başlatırsınız. Bilgilerinizi doğru yazdıysanız eğer anında burcunuzu ve özelliklerini öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Yaprak Sarmasının Yanına Ne Gider

Vedik Astrolojisine göre Ay Burcu Hesaplama

Vedik astrolojisi Hint astrolojisine denir. Hint astrolojisinin kökeni Veda adı verilen önemli Hint kaynaklarına dayanır. Bu kaynakların 5 bin yıl önceden alındığı rivayet edilir. Veda isimli bu yazıtlar, astrolojinin temelini oluşturur. Vedik astrolojisi ay burcu hesaplama tablomuzdan doğum ve coğrafik bilgilerinizi giriş yaparak ay burcunuzu öğrenebilirsiniz. Hint astrolojisinde güneş burcuyla birlikte ay burcu da çok önemlidir. Ruh yolculuğunda ay burcunun etkisi büyüktür. Hint astrolojisi ay burcu hesaplama tablomuza doğru bilgileri girerek hayat yolculuğunuzda ay burcunuzun size neleri işaret ettiğini öğrenmeniz mümkündür.

Ay Burcunun Özellikleri

Hayatımızın ideal bir rutine kavuşması, ideal ilişkiler yaşanması için astrolojik döngüler etkili rol oynar. Doğum anınızdaki ay ve güneşin hareketleri kişiliğiniz, karakteriniz ve duygu dünyanızla ilgili önemli ipuçları verir. Sahip olduğunuz burcun özelliklerinden yararlanmak için burcunuzu bilmeli ve tüm yönleriyle keşfetmelisiniz. Burçlar hakkında bilginiz arttıkça iş, aşk, arkadaşlık, sağlık gibi çeşitli alanlarda daha kararlı adımlar atabilir, daha sağlam ilişkiler kurabilirsiniz. Ay burcunun özellikleri duygusal dünyamıza yöneliktir. Ay burcu, yaşamınız boyunca sahip olacağınız duygusal ve ruhsal halinizle ilgili size bilgi verir, yardımcı olur. Doğdunuz yer ve tarih duygusal yaşamınızı temsil eder. 2020 ay burcu hesaplama tablomuzu kullanarak sizler de yaşamınızdaki duygusal yönlerinizi keşfedebilir, belki de ikili ilişkilerdeki birçok problemi yeni bir bakış açısıyla değerlendirme şansı bulabilirsiniz. Ay burcunuzu öğrenmek size duygusal anlamda yardımcı olacak, emin olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Sevgiliyi Mutlu Etmenin En Kolay Yolu: Bodo Hediye Kartı

Ay Burcu Neden Önemlidir?

Ay burcumuz iç dünyamızı hedef alan ve duygusal yaşantımızla ilgili bize doneler sunan, bilinçaltımızı temsil eden, insanın iç dünyasını keşfetmesine yardımcı olan bir burçtur. Hisle ilgili her şey ay burcuyla alakalıdır. Ay burcunu bilmek, öğrenmek, duygusal ve ruhsal güç kazandırır, farkındalık oluşturur. Ayınızın kesiştiği burcu öğrendikten sonra duygusal anlamda kendinizi daha güvenli ve güçlü hissetmeniz muhtemeldir. Ay burçlarının kişi üzerinde sandığınızdan daha ciddi etkileri vardır. Bu anlamda ay burcunun astrolojik anlamda burç haritasının kalbini oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Ay, Güneş, Yükselen ve Alçalan Burç Farkı Nedir?

Güneş burcu: Kişilik doğuştan var olur ve değişmez. Güneş burcunuz kişilikle ilgili özellikleri temsil eder. Doğum tarihimize göre belirlenir. Kişilik ve karakter özellikleriniz güneş burcuyla alakalıdır.

Ay burcu: Ay burcu için kalp tanımlamasını yapmak yanlış olmaz. Kalbi duyguları, sezgileri, ruhsal hali temsil eden ay burcu, kişinin duygusal ilişkilerini etkiler, alacağı kararlarda dahi rol oynar.

Yükselen burç: Doğum anı, yeri ve saatiyle belirlenen yükselen burç, ilk izlenimi temsil eder. Yani kişinin nasıl, ne şekilde göründüğünü, insanların görüşlerini sembolize eder. Yükselen burcun kararlarda, ikili ilişkilerde, hayata bakış açısında rolü büyüktür.

Alçalan burç: Alçalan burç kişiler arasındaki ilişkileri temsil eder. Kişinin karşı cinsle olan ilişkisi, sosyal arkadaşlıkları ve iş ilişkilerini ele alır, etkiler. Duygusal ilişkilerde kişinin alçalan burcuyla hayat kuracağı düşünülür. Genellikle zıt burçların birbirini çektiği gözlenir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Kurumsal Web Tasarım Ajansı

Yükselen alçalan ay burcu hesaplama tablomuzla tüm burçlarınızı ve özelliklerini öğrenebilirsiniz. Burçlarınızı öğrendikten sonra özelliklerini detaylıca okuyup, hayatınızdaki etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Astrodeha ile yıllık, aylık, haftalık ve günlük burç yorumları okuyabilir; güneş, ay, yükselen ve alçalan burçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  • Merhabalar vedik astrolojiye gore
   Güneş burcum
   Ay burcum
   Yükselenimi merek ediyorum
   Sevgiler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM