CEYDA TÜFEKÇİ İLE ŞİFA YOLCULUĞU
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • 4 Haziran 2021
 • 2
 • 1027
 • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
  1 Kişi oy verdi
  Ortalama puan: 5,00.
  Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
  Loading...
 • +
 • -

CEYDA TÜFEKÇİ İLE ŞİFA YOLCULUĞU

Herkese Merhaba,

     Sizleri daha önce danışanı olduğum Ş. Ceyda Tüfekçi ile tanıştıracağım kendisi ile çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Ben kendisini  çok başarılı bulduğum bir insan olduğu için ışığının sizlere de ulaşmasını istedim. Davetimi geri çevirmedi ve bu güzel söyleşi ortaya çıktı. Ve eminim sizlerde onu tanıyıp bu güzel bilgilerinden faydalanacaksınız şimdiden şifa olsun…

Merhaba Ceyda Hanım daha önce uzun yıllar kurumsal bankacılık sektöründeyken Yaşam Koçluğuna geçiş serüveniniz nasıl başladı?

Ceyda Tüfekçi: Finans sektöründe iken, halihazırda eğitmenlik kimliğim de vardı. Liderlik, motivasyon, kişisel gelişim eğitimleri yanın da teknik eğitimlerde veriyordum. 2013 yılında Koçluk eğitimleri almaya başladım.

Hangi eğitimleri aldınız?

C.Tüfekçi: CTI – dan Coactive Koçluk eğitimi aldım. Daha sonra da yine CTI dan İleri Derece Koçluk Eğitimleri alarak CPCC oldum. Louise Hay Heal Your Life Öğretisinin Liderlik, Koçluk ve Kurumsal Eğitimlerini alarak, Heal Your Life Ailesinin Türkiye Lideri, Koçu ve Kurumsal Eğitmeni oldum. Sonrasında Hooponopono, NLP, Regresyon, Kozmik Enerji , Manyetizma ve Numeroloji eğitimleri aldım. Kozmik Enerji Ve Manyetizma Uygulamaları ile enerji çalışmaları yapıyorum. Ezoterizm ve Tasavvufa da meraklıyım ve çalışıyorum ve eğitimlerini alıyorum. Tüm bu süreçlerde kademeler yükseldikçe eğitimlerim devam ediyor. Öğrenciliğin daim olduğuna inanıyorum.

Spritüal alanda bir çok öğretinin eğitmeni olarak kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

C. Tüfekçi: Her kişinin kendi benzersiz öğretisini yaratması gerektiğine inanıyorum. Malesef çok az eğitim ve bilgi eksikliği ile çalışan sözde koç ya da eğitmenler, kişilere  oldukça zarar verebiliyor.Ben gerek danışanlarım gerekse öğrencilerimin ihtiyacına en uygun seansı, eğitimi , atölyeye, semineri tasarlamayı çok seviyorum. Bilgiyi işlemek ve dönüştürmek, bizleri de dönüştürüyor.

Louise Hay kimdir? Biraz da Heal Your Life(Kendini İyileştir) öğretisinden bahsedelim?

C. Tüfekçi: Louise Hay bence spiritüel dünyanın bir ışığıdır. 1930’ların Amerika’sında oldukça travmatik bir çocukluk ve gençlik geçirdikten sonra kendi öğretisini yaratan Louise, dünya da self- help dediğimiz akımın öncüsüdür. Öğretisi çok yumuşaktır ve kolaylıkla uygulanabilir. Kendini sevmek, affetmek, zihin- beden kavramları öğretinin önemli noktalarıdır. Rahatsızlıklarımızı düşüncelerimizle yarattığımız olgusunu ilk ortaya atan kişilerden birisidir sevgili Louise. Şu anda dünyada tüm söyledikleri bilimsel olarak kanıtlanıyor. Düşünce Gücüyle Tedavi – You Can Heal Your Life Adlı kitabı tüm dünyanın en çok satmış kişisel kitaplarından birisidir. Öğreti yumuşacıktır ve gündelik hayata kolaylıkla uygulanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Çocuk Yogası

Hangi alanlarda seanslar  ve hangi atölyeleri (workshop) yapıyorsunuz?

C. Tüfekçi: Louise Hay Hayatını İyileştir Öğretisinin tüm seansları ve atölyeleri, çeşitli formatlarda, gerek online gerekse yüz yüze yapılıyor. Hayatınızı iyileştirmek adına öncelikle fark etme, kabul etme ve şifalandırma bütünselliği ile çalışıyoruz. Konu başlıklarımız çok değişik ve fazla.. Birkaç örnek verirsek;  Affetme, Kendini Sevme, İçi Çocuk, Zihin-Beden Şifası, Çakralar, İlişkiler, Anne ve Baba Atölyeleri, Eril- Dişil , Atalar ve Geçmiş Yaşam  gibi sayabilirim. Teknik eğitim  ve farkındalık yanında, enerji çalışmaları uygulamaları yaptığım şifa atölyelerim ve seanslarım da var. Bütünsel şifa diyebiliriz genel olarak sanırım..

Kurucusu olduğunuz Mutlu Çalışan markanızdan bahsedelim?

C. Tüfekçi: Mutlu Çalışan bizim Louise Hay Kurumsal Eğitmenleri olarak sevgili Aylin Algun ve 4 arkadaşımızla kurduğumuz bir çatı. Louise Hay Heal Your Life kurumsal ayağı olan Managin With Heart and Mind öğretilerinin -Zihin ve Kalple Yönetmek – üzerine yapılandırılmış, kurumlara eğitim verdiğimiz bir oluşum. Buradaki tüm arkadaşlarım eğitmen, lider ve koç. Bireyselde yaptığımız çalışmaları kurumsalda da kolaylıkla uygulayabiliyoruz.

Hayatımızı dönüştürmek isteyen biriysek öncelikle hangi yöntemi izlemeliyiz?

C. Tüfekçi: Herkesin farkındalığı, yolu ve kitabı farklı noktalarda durabilir. Bir ilk adım isterseniz  “ kendini koşulsuz kabul etmek ve sevmek” diyebilirim. Ve Louise Hay’in kitapları eğitimleri başlanabilir.

“ Kendini sevmeyen var mı diye  sorsak ?” Eminim herkes kendini sevdiğini söyleyecektir. Gerçek anlamda kendimizi sevip sevmediğimizi nasıl anlarız?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Şekersiz Portakallı Muffin

C.Tüfekçi: Kendini sevmek öğrenmemiz gereken bir süreç. Öyle alışmışız ki yetinmeye, etrafımızda bir çok insana verdiğimiz her şeyi kendimizden esirgiyoruz. Oysa bu kapasitemiz var. öyleyse neden kendimize vermiyoruz?  Uzun bir listem var aslında kendini sevmek ile ilgili ancak en olması gerekenler; sınırlarını çizmek, alma – verme dengesi , kendini olduğun gibi kabul etmek ve daimi şefkat.

Gücümüzü kazanmak bazen zor oluyor; yaşanan kötü deneyimleri unutmak yerine kin, öfke, intikam gibi bizi yoran  bu duygulara tutunmayı seçiyoruz. Tutunmak çözüm müdür?

C. Tüfekçi: Tutunmak yorar, affetmek özgür bırakır.İnsanların kendi koşullarında, bildikleri dahilinde ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları inancına dönebilmek çok işe yarar .Süreç kolay olamayabilir. Niyet ederek başlayın;

“ beni yoran, üzen, frekansımı düşüren her ne ise, her kim ise kolaylıkla bırakmaya , affetmeye , yoluma devam etmeye niyet ediyorum. ”diyebilirsiniz mesela. Sistem size destek olacaktır.

Olumlu düşünme deyince ne anlamalıyız? Bunu  nasıl başarabiliriz?

C. Tüfekçi: Oldukça yanlış anlatılan ve düşünülen bir kavram. Hayatınızda olan olumsuzlukları bastırarak ortada Polyanna gibi gezmek değildir. Olumlu düşünmek; bir zihin durumu ve bilinçtir. Olan her şeyin bir sebebi olduğu ve hayra hizmet ettiğidir aslolan. Frekansınız nerde ise onu yaşarsınız. Dolayısı ile olumlu düşünce yapısı hayatınıza da olumluyu çekecektir.

Başarı, Mutluluk , Sağlık , Bereket hayatımıza nasıl girebilir?

C. Tüfekçi: Kıtlık bilincinden çıkarak. Hak ettiğine inanarak ve olana şükrederek.   

Enerji, titreşim, frekans, çakra, manyetizma son dönemde bu kelimeler çok fazla gündemde bu alanda çok fazla bilgi yoğunlukta  haliyle insanlar doğru yayınları, kişileri nasıl anlayabilir?

C. Tüfekçi: Bu noktada bir önemli uyarı yapmak isterim. Malesef sosyal medyada bilinçaltı, geçmiş yaşam, his yüklemesi , kayıt temizliği adı altında bilinçsiz ve eğitimsiz çok fazla insan var. Kişi araştırma yapmalı. Kendi bilinçaltını kime emanet ediyor bakmalı. Yapan kişi eğitimini nerden almış, kaç saat tecrübesi var, hangi ekolden ve en önemlisi sertifikasyonu geçerli mi? Bu bilinçsizlikler sonucu danışan bize dağılmış şekilde gelebiliyor. Size bir seansta mucizeler vadedenlerden uzak durmanızı öneriyorum. Kişi bu yolculukta profesyonel destek almalı , ancak önce kendisi çalışmalı, farkındalıklarını kazanmalı. Kolay olsun çabuk olsun diye bir zihin yapısında olmamalı. Araştırmalı ve çalışmalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Anneyim Başarmalıyım!

Spritüel alanda araştırmaları, öğrenmeleri açısından okuyucularımıza öneri kitap tavsiye edebilir misiniz?

C. Tüfekçi: 4 Anlaşma, Düşünce Gücüyle Tedavi, Seninle Başlamadı ilk aklıma gelenler. Instagramda uzun bir listem var.

Sizden danışmanlık almak isteyenler neler yapmalı öncesinde belli kurallar var mı?

C. Tüfekçi: Seans öncesinde kısa bir görüşme yapıyoruz ve/ veya  bir form dolduruyor danışan. İlk seans keşif seansı ve normal seanslardan daha uzun sürer benim çalışmalarımda. Bu birlikte yürünen bir yoldur, dolayısıyla süreç boyunca, danışanın da ilişkinin sorumluluğunu alarak ödevlerini yapmasını bekleriz.

Uzun dönem Dünyaca  bir Covid19 Salgını süreci geçirdik bu süreçte okuyucularımıza tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok seviniriz?

C. Tüfekçi: Korkuda kalmaktan vazgeçin öncelikle. Olması gereken oluyor. Kendinizi, ruhunuzu besleyecek şeyler yapın. Zihninizi susturmaya çalışın.Belki küçük meditasyonlar ya da size iyi gelen herhangi bir şey.

“Güvendeyim. Sevgi frekansına geçmeye niyet ediyorum. Her şey yolunda. Sağlıklı bir bedenim var.”

Gibi oldukça basit ama frekansı yüksek kelimeler kullanmalarını öneririm.

Ceyda Tüfekçi ile şifa yolculuğu

Çok teşekkür ederim bu güzel bilgiler için; son olarak iletişim adreslerinizi de öğrenebilir miyiz? okuyucularımızın size ulaşabilmesi adına…

 Ceyda Tüfekçi:  

Instagram : s.ceydatufekci

Mail: s.ceydatufekci@gmail.com

Telefon: 0532 243 88 11

Ceyda Tüfekçi ile Şifa Yolculuğu
Ceyda Tüfekçi ile Şifa Yolculuğu

YAZAR HAKKINDA

Şeyma Tuna DİNÇ Şeyma Tuna DİNÇ 1990 İstanbul doğumlu ve Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunuyum. Evli, bir çocuk annesiyim. En büyük tutkum kitap okumak ve ilham aldığım konular hakkında yazı yazmaktır. Sanat Tarihi, Edebiyat, Arkeoloji, Sosyoloji, Coğrafya, Kaligrafi, Mutfak Kültürü ilgi alanlarım arasındadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Çok değerli canım Ceyda Hocam, ve sevgili arkadaşım Şeyma Hanım, söyleşinizi keyifle okudum. Dilerim ki, bu tertemiz ve anahtar niteliğindeki sohbetiniz başka yüreklere de ulaşsın, onları da aydınlatsın. Teşekkür ediyorum ve sevgimle sarılıyorum. Birsen.

  • Ben teşekkür ederim güzel dileklerin için Birsen Hanım Ceyda Hanımı’ın ışığı herkese ulaşsın istedim. Kendisi çok güzel bilgiler verdi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2023-09-08 14:19:36
VII. ULUSLARARASI DENİZLİ CAM BİENALİ / 4 – 7 Mayıs 2023 VII. ULUSLARARASI DENİZLİ CAM BİENALİ / 4 – 7 Mayıs 2023: […] ülkece 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen merkez üstü
2023-05-23 20:52:18