Antalya’yı Keşfetmek İçin Neden Oteller İlk Konaklama Tercihi Olmamalı?

Antalya’yı Keşfetmek İçin Neden Oteller İlk Konaklama Tercihi Olmamalı?

Tatil planları yapanlar için genellikle tatiller tek tiptir. Ancak turizm uzmanları için, ziyaretçilerin tercih ettikleri konaklama türü, tatil tipinin belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Otel tatili, adından da anlaşılabileceği üzere, turistik açıdan son derece aktif olan beldelerdeki otellerde yapılan tatildir. Kamp tatili ve karavan tatili de farklı türdeki tatil seçenekleri arasındadır ve Antalya gibi turizm merkezleri, misafirlerine pek çok farklı tatil seçeneği sunarlar. Ancak bu tatil ve konaklama seçenekleri sizler için uygun olmayabilir, peki ama neden? Ya da sorumuzu biraz daha farklı bir biçimde soralım; Antalya’yı keşfetmek için neden oteller ilk konaklama tercihi olmamalı?

Otel Tatilinin Negatif Tarafları Nelerdir? 

Antalya’da bulunan ve çoğunluğu Kaş ve Kalkan gibi noktaların yakınında bulunan Lentoon Antik Kenti, İnbaş Mağarası, Kaputaş Halk Plajı ve benzeri tarihi ve doğal güzellikler, bu tip yerler için otel tatilini kısıtlayıcı bulabilir. Antalya’nın iki beldesinde yoğunlaşmış olarak bulunan bu bölgelerdeki tekne turlarını, yürüyüş alanlarını, semt pazarlarını keşfetmek, ciddi bir dinlenme sürecini gerektirir. 

Oteller ise yapıları gereği kalabalıktır; yemek servisleri çoğunlukla belirtilen saatlerde gerçekleştirilir ve aileniz ile tatile çıktıysanız, yemek servisini veya otellerde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikleri kaçırmanız söz konusu olabilir. 

Salgın ve pandemi ise, başta otel gibi kalabalık konaklama seçeneklerini yerli ve yabancı turistler için otel tatilinin cazibesine darbe vuran bir diğer etmendir. Özellikle muhafazakâr aileler, kendilerini tamamen evlerinde hissedecekleri konaklama seçeneklerini daha yoğun bir miktarda tercih etmektedirler. Evcil hayvanlarla ilgili meseleler, rezervasyon sorunu, özgürlük hissi ve daha pek çok unsur, Antalya’nın turist çeken tatil beldelerindeki villa kiralama seçeneklerini çok daha cazip bir hale getirmektedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Yavaş Şehrin Balıkçı Kasabası / Sığacık...

Neden Kiralık Villa? 

Villa kiralama seçeneğine gelecek olursak; özellikle Antalya gibi bir tatil noktasını keşfetmek için kiralık villalar, çok daha uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Villalar son yıllarda özellikle muhafazakâr aileler tarafından tercih edildikleri için “muhafazakâr villa”, “kiralık korunaklı villa” veya Kalkan Villa gibi isimlerle de anılıyorlar. Bu villaları https://kalkanvilla.org/ sitesini ziyaret ederek inceleyebilir, muhafazakar villa, ekonomik villa seçeneklerine bakabilirsiniz. Günlük olarak kiralanan villalar, yakınlarındaki evlerden bir şekilde izole oldukları için ziyaretçilerine bir tür özgürlük ve mahremiyet alanı sunuyorlar; bu özellikleri de ziyaretçilerin kendilerini evlerinde hissetmelerine ve kiralık villaları tercih etmelerine neden oluyor. Evcil hayvan besleyenler, muhafazakâr aileler, balayına çıkmak isteyenler için farklı seçenekler sunmaları, kiralık villaların tercih edilmesindeki bir diğer neden. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2023-09-08 14:19:36
VII. ULUSLARARASI DENİZLİ CAM BİENALİ / 4 – 7 Mayıs 2023 VII. ULUSLARARASI DENİZLİ CAM BİENALİ / 4 – 7 Mayıs 2023: […] ülkece 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen merkez üstü
2023-05-23 20:52:18