Zamanın Ruhu

Zamanın Ruhu

Herkesin tekâmül süreci farklıdır. Doğumla başlayan. Zıtlıkların bir bütün olduğu dünyaya merhaba diyoruz. Sizin dışınızda herkes çok mutlu ve gülümsüyor.

Algıladığımız her şey üzerimize bir bir adapte ediliyor, farkına bile varmadan. Seçim hakkımızın olduğu ama seçemediğimiz her şeyi kendimizle beraber büyütüyoruz.

Anne baba olarak ilk bağımızı bağımlılıklar üzerine kuruyor bireysel insan olmanın doğasında ne varsa bir bir yok ediyoruz. Kimseyi suçlamak değil niyetim onlarda bilmiyorlardı. Bazıları bağımlı olduklarının farkına bile varmadan yok oldular.

Kategorilere ayrılmaya, onaylanmaya, sevilmeye, beğenilmeye ve birçok şeye anlamsızca anlamlar yükledik ve yüklemeye devam ediyoruz. Ve normal olmayan her şey normalleşiyor.

Hayatımıza sahip olmadan sahiplendirdik. Kendi köleliğimizi kendimize kabul ettirdik. Kızdık, kıskandık, sevdik, sevildiğimizi zannettik. Mutlu olduğumuzu sandığımız AN larıda çok çabuk unuttuk. PEKİ NEDEN?.

Bir döngü başladı zamanla. Dış dünyamızda yaşadıklarımızın nedenleri içinde boğulmanın kızgınlığını diğerlerini suçlarken bulduk kendimizi. Oysaki kime göre neye göre suçlardı suçladıklarımız? Tekrar tekrar aynı insanları hayatlarımıza ortak ettik. Neden bunlar benim başıma geliyor? Neden ? Neden??  Neden ??? Nedenlerle dolu bir kurban yaratıyor olduk farkında bile olmadığımız. Suçlu aradık durduk ve suçladık. Neden mi ???  Kolay olanı buydu. Belki de ilk defa bir seçim yaptık. Kurban olmayı seçtik. İnsanlar hiç değişmedi. Siz ya da biz belki de kurban olmaktan beslenmeye başladık. Ne mi oldu? Nedenler arttı ve biz kimliğimizi sırf değerli hissedebilmek adına diğer insanların merhametine teslim ettik. Kolay olanı seçtik. Ta ki durup yaşadıklarımızın ne anlama geldiğini anlamaya başlayana kadar…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  ANTOLOJİ DÜNYAM

Kimse değişmiyordu. Ayrıca kimsenin buna niyeti bile yoktu.

Kimse değişmiyor mu öyleyse kimse değişmesin. SEN DEĞİŞ.

Kendine dur bir bak. Sor bakalım sorularını. Sen senden razı mı? Acıt canını, kendinle yüzleş, yüzleş ki yıllardır sana söyleyemediklerini sana anlatsın. Sorularına NASILLARLA BAŞLA. Çok derinlere kadar in ve sor sorgula. İçindeki sen sana en doğru cevapları verecek. Sakin ol ve bekle. Kendine gelmen için. Bu sefer belki de bir ilk. MERHAMET  et kendine, SEV kendini TEŞEKKÜR et.. Seni sana rağmen koruduğu için. Zamanla direndiğin birçok şeyin kendine verdiğin zarar olduğunu geçmişin senden gelip geçtiğini, geleceğininse bugün kendine nasıl davrandığınla şekil alacağını. Cümlelerin senin kaderin olduğunu, Herşeyin AN da olduğunu.. AN da kalabildiğin her AN ne kadar özgürleştiğini. Artık sana hiç kimsenin suçlu olmadığını bunun bizim kendimizi seçmediğimiz için olduğunu, sonsuz ilahi güç tarafından seçildiğimizi ve desteklendiğimizi. ACININ içinden tekrar tekrar geçsek te bizlere ne öğreteceğini ve sonsuza kadar sürmeyeceğini bilmek. Bilinçaltımızın ve zihnimizin artık oyun oynamadığını, pes ettiğini görmekti.

Bu bir yolculuk ve bu yolculukta öğrendiğimiz birçok şey var…

Benim de yolculuğumda seçmediğim birçok şey insan yer edindi. HEPSİNE MİNNETTARIM. Bugün ki BEN olmama katkılarından dolayı TEŞEKKÜR EDİYORUM..

Hepsiyle tek tek vedalaştım. Daha çok veda var biliyorum. Bazılarıyla vedalaşmak fazlasıyla acı vericiydi. Haberleri yoktu vedalaştıklarımın, kimse kırılmadı incinmedi. Sonra ne mi oldu ???

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Felaketlerle geçen 2020 ve 2021 ile gelen YENİ NORMAL!

BİR SONRA Kİ YAZIMDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE.

TÜM SEVGİMLE…

EBRU

YAZAR HAKKINDA

Ebru ERÇITAKLI Ebru ERÇITAKLI Merhaba, Ben EBRU ERÇITAKLI 1974 Bandırma doğumluyum. Hayatımın şimdiye kadar olan kısmını Çanakkale’de yaşadım, yaşıyorum. Sonrası için bilmiyorum. 19 yaşımda iş hayatıma başladım. Kendime ait iç giyim üzerine bir iş yerim var. Aynı zamanda ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER bölümünü bitirdim. Kendimle olan yolculuğum yaşadıklarımın ne anlama geldiğini fark etmemle başladı. Uzun bir yol ve bu yolda kendime eşlik etmekten mutluyum. Kendimi fark etme sürecimle beraber Reiki eğitimleri almaya başladım. Sonrasında 1,5 yıl kadar Atalardan gelen aktarımlar ve bu aktarımların temizliği ile ilgili çalışmalarım oldu. Pandül eğitimi, enerji ve frekanslar olmak üzere bir çok konuda kendimi geliştirdim. Umarım birbirimize ışık olabiliriz.. TÜM SEVGİMLE İnstagram Adresim /sade_kendi_halinde
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Merhaba Ebru Hanım, çok farkındalıklı bir yazı, devamı gelsin, ellerinize sağlık çok içten ve samimi buldum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM