“2 Oda 1 Kısa” Evde yaşam kısa film yarışması

“2 Oda 1 Kısa” Evde yaşam kısa film yarışması

İzmir Sinema Ofisi “2 Oda 1 Kısa” adıyla küresel salgın sürecinde evde yaşamı konu alan kısa bir film yarışması düzenliyor.  Yarışmanın son başvuru tarihi 30 Mayıs 2020

İzmir Vakfı’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansı işbirliğiyle oluşturduğu İzmir Sinema Ofisi, küresel salgın nedeniyle çoğunluğun eve kapandığı bu günlerde sinema sevgisini pekiştirmek amacıyla “2 Oda 1 Kısa” adıyla kısa film yarışması düzenliyor. Salgın sürecinde evde yaşamı konu alan yarışmaya Nisan 2020’den itibaren çekilen ve 15 dakikayı geçmeyen filmlerle başvurulabilir. Herhangi bir tür sınırlamasının olmadığı yarışmanın son başvuru tarihi ise 30 Mayıs 2020.

Başvurular İzmir Sinema Ofisi’nin web sitesinde ve sosyal medya hesaplarındaki form aracılığıyla yapılabiliyor. Forma doğrudan buradan da ulaşılabiliyor.

İnternet üzerinden eğitim

İzmir Sinema Ofisi kamera kullanımı, senaryo ve kurgu gibi konulardan sosyal medya hesaplarından canlı yayınlarla eğitim programları da düzenleyecek. Türkiye’den alanında uzman yönetmen, oyuncu ve senaristler tek mekânda film çekmek üzerine görüşlerini anlatacak. Dereceye giren filmlerin yönetmenleri İzmir Kısa Film Festivali’ne akredite olabilecek ve filmleri gösterim programında yer alacak.

En iyi film ödülü alan yönetmen ise bir sonraki filminde yararlanmak üzere Canon C200 kamera setini ücretsiz kullanabilecek. Sponsor firmaların da sürpriz hediyeleri olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Ev Temizliğinde Yöntemler Değişiyor

YAZAR HAKKINDA

TAHSİN DUMAN TAHSİN DUMAN 1980 İstanbul – Üsküdar doğumluyum. İki çocuk babasıyım. İzmir – Seferihisar’da yaşıyorum. İşim sebebiyle sık seyahat ediyorum. Seyahatlerimden geride kalan zamanlarda yeni insanlarla tanışmak, farklı mekânlar keşfetmek, bilinmeyen hikâyeleri gün yüzüne çıkarmak ve bölgesel lezzetleri deneyimlemek en büyük hobilerimdir. Blogumdaki yazıları keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Aslında nasıl istiyorum böyle bir projede olmayı kelimelerle anlatamam Sevgili Tahsin. Küçük ama vurucu bir senaryo, amatör çekim, sonra uzun ve meşakatli bir o kadar yorucu montaj bölümü. Zor değil aslına bakarsan. Ha gayret demeye bakar. Bilemedim..

    • Valla ne yalan söyliyim şu kesme ve birleştirme işleri gözümde büyümese bende istiyorum bir kısa film çekmeyi. Ölmeden yapmak istediklerim listesi yapsam üst sıralarda yer alır Taner Abi…

  2. Çokça sıkıldığımız, bunaldığımız bu Koronalı günlerde, bir şarkı mırıldanmak, bir tuvalde güzelliği resmetmek ya da seyre dalmak mavi gökyüzünü… Bir de şiirle, yazıyla ya da yazdığınız gibi bir kısa filmle kendimizi ifade etmek… Şimdilik tek kaçış yolumuz bu galiba… İyi ki sanat var, iyi ki dünyaya bu güzel dokunuşlar var. Teşekkürler Tahsin bey, yine yazınızla bu güzelliklere bir yol açtınız.

    • Evet Mehmet Ali Bey, iyi ki sanat var sözünüze tüm kalbimle katılıyorum. Umarım en kısa sürede yeni normale döneriz. Yeni normal diyorum çünkü eski normal de normal değildi. Sanat ile ilgili Atamızın bir sözünü hatırlatmak istiyorum; Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Saygılarımla…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM